niedziela, 20 grudnia 2015

Pierwszy Weihnachtsmarkt w naszym Gimnazjum :)

ŚWIĄTECZNY JARMARK W NASZYM GIMNAZJUM - WEIHNACHTSMARKT 2015

   Dziś jarmarki świąteczne można spotkać w wielu miastach Europy i za ich sprawą poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Centra miast tętnią życiem i rozświetlają się blaskiem  tysięcy światełek. Weihnachtsmarkt, to tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, którego historia sięga końca XIV w.  w Niemczech. Wzorując się na tej niemieckiej tradycji, uczniowie naszej szkoły, w ramach projektu edukacyjnego, wspólnie z panią Joanną Rybak i Katarzyną Respondek przygotowali własny Weihnachtsmarkt.

   15 grudnia na korytarzach zapachniało piernikami i ciastami upieczonymi przez rodziców i uczniów, pojawiły się efektownie przystrojone choinki oraz lampiony. Licznie przybyli goście mogli usiąść, by w świątecznej atmosferze napić się kawy, spróbować ciast, a także zaopatrzyć się w dekoracje: wianki, stroiki, ręcznie wyszywane kartki, choineczki i aniołki, które wystawione były na pięknie przygotowanym straganie. Ten ciepły  klimat doskonale dopełniały kolędy grane na żywo przez zespół uczniów i pana Dominika Matuska, który tego wieczoru odpowiadał za oprawę muzyczną. Talenty naszej młodzieży można było jeszcze  podziwiać podczas drugiej części jarmarku - Jasełkach przygotowanych przez panią Teresę Majdzik. Artyści spisali się na medal, a występ był niezwykle udany. Było pięknie, pysznie, ciepło i magicznie!

    Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt: rodzicom, uczniom klasy II b, aktorom, muzykom, wokalistom, nauczycielom, panu woźnemu, pani kucharce i wszystkim, którzy dzielnie przygotowywali ozdoby na ten kiermasz podczas zajęć świetlicowych (momentami było gorrrąco ;)).
Za rok, kolejny  Weihnachtsmarkt!

Frohe Weihnachten und ein schönes neues Jahr!!!!

A teraz jeszcze więcej zdjęć z naszego wspaniałego wieczoru :) 
Podobało Wam się???
    Nr projektu 2015-1-PL01-KA101-015529„Pokonywanie przeszkód językowych dziś drogą do naszego sukcesu w przyszłości” Erasmus+ akcja K1

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz