poniedziałek, 5 marca 2018

Konkursy z okazji Dnia Świętego Patryka w naszej szkole.


         Z okazji Dnia Św. Patryka przygotowaliśmy dla Was konkursy z nagrodami - dla każdej kategorii wiekowej jeden konkurs. Oprócz wspaniałych ocen z języka angielskiego, możecie otrzymać ciekawe nagrody rzeczowe. Szczegóły konkursu znajdziecie poniżej.


Kategoria - Klasy 1-3 SP
Konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów klas najmłodszych będzie wykonanie pracy, która będzie nawiązywać do wszystkiego, co kojarzy się z zieloną Irlandią. (format pracy A4, technika dowolna).
Termin oddania prac 16.03. 2018 r. Można je będzie zostawiać u wychowawców, albo u p. Kasi w świetlicy szkolnej.
W tygodniu poprzedzającym święto, zajęcia świetlicowe będą nawiązywać do tej tematyki. Poznamy legendy irlandzkie, posłuchamy muzyki, będzie też kilka niespodzianek.

Kategoria - Klasy 4-6 SP
Quiz wiedzy o Irlandii i Dniu św. Patryka
Przygotuj się do konkursu korzystając z podanych poniżej stron internetowych, ponieważ quiz został ułożony na podstawie informacji, które tam znajdziesz. Termin konkursu zostanie ogłoszony na lekcji języka angielskiego.

Strony, które warto zobaczyć:


3. Klasy 7 SP oraz 2 i 3 G
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć z uwagą i zrozumieniem (najlepiej kilka razy) filmy, do których linki znajdziecie poniżej. Na podstawie informacji z filmów zostanie przygotowany konkurs – kahoot. W dniu konkursu należy mieć ze sobą sprawny smartfon. Nagrody rzeczowe przewidziano dla osób, które zdobędą trzy pierwsze miejsca.

Konkurs odbędzie się we wtorek, dn. 20 marca na 6-tej godzinie lekcyjnej. Liczba miejsc ograniczona. Proszę wpisywać się na listę wywieszoną na drzwiach Sali nr 34.

Filmy, które należy obejrzeć:
1. Saint Patrick's Day History
2. How St Patrick’s Day is celebrated in Dublin
3. Visiting Dublin and getting a glimpse of Ireland
4. What to pack for a trip to Ireland
5. Irish blessings


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz